Witamy w Przychodni Rehabilitacyjnej "ORTO". Od 20 lat nasi specjaliści pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia i odzyskaniu pełnej mobilności. Doświadczony zespół lekarzy, specjalistów i rehabilitantów to gwarancja usług medycznych najwyższej jakości. Dbamy o kompleksową opiekę nad pacjentem w leczeniu bólu, szczególnie w zakresie ortopedii, neurologii, neurochirurgii, reumatologii. 

Rozpoczęcie leczenia w naszej przychodni nie wiążę się z koniecznością posiadania skierowania na leczenie rehabilitacyjne. Ze względu na fakt, iż przychodnia „ORTO” jest placówką prywatną jedynym warunkiem skorzystania z terapii jest umówienie się z rehabilitantem na wizytę za pośrednictwem rejestracji (osobiście lub telefonicznie).

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjno - diagnostyczny, prosimy więc o zabranie aktualnych wyników badań, zdjęć rtg, rezonansu magnetycznego itp. Podczas tego spotkania diagnozowany jest główny problem oraz programowany jest proces leczenia. Często leczenie zaczyna się już na pierwszej wizycie, zatem pacjent powinien zabrać ze sobą strój sportowy do ewentualnych zabiegów czy ćwiczeń, oraz zarezerwować sobie więcej czasu. Jeżeli znają Państwo naszych terapeutów i chcą pierwszą wizytę odbyć u konkretnego rehabilitanta, wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom. W przeciwnym przypadku najczęściej diagnostykę przeprowadza pan mgr Jacek Sobol. Ze względu na niekiedy odległe terminy wizyt u pana Sobola i nieznajomość pracujących w przychodni terapeutów przy dużych dolegliwościach i pilnych przypadkach kompetentne pracownice rejestracji zaproponują jednego z doświadczonych asystentów.

Po ustaleniu diagnozy rozpoczyna się proces leczenia. Jeżeli pierwsza wizyta była prowadzona przez pana Jacka Sobola zleca on do którego z asystentów należy się umówić na kolejne wizyty. W przypadku gdy konsultację przeprowadzał inny terapeuta to zazwyczaj kontynuuje on później terapię. Dla uzyskania jak najlepszego efektu często zostają włączone zabiegi fizykoterapeutyczne, lub dodatkowe ćwiczenia na sali ogólnej. Terapeuci podczas kolejnych wizyt stosują metody terapii manualnej wywodzące się z osteopatii czy innych technik o jak największej skuteczności w zmniejszaniu dolegliwości.

Przychodnia „ORTO” współpracuje z wieloma uznanymi specjalistami z dziedziny (np ortopedii neurohirurgii, neurologii) i jeżeli podczas ustalania diagnozy lub procesu leczenia istnieje taka potrzeba nasi pacjenci mają dostęp do najlepszych lekarzy.